ІНСТРУКЦІЯ
про порядок дій населення у разі повітряної тривоги
Перебуваючи вдома:
- Ввімкнути телевізор чи радіоприймач aбo уточнити інформацію за допомогою доступних Інтернет-ресурсів i ознайомитися з інформацією про характер тривоги.
- За можливості попередити сусідів i одиноких людей, що мешкають поруч.
- Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків.
- Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо).
- Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів i води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.
- У разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.
- Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор – за несучі стіни, або у ванну кімнату (але закрийте рушником дзеркало).
ІНСТРУКЦІЯ
для населення щодо порядку дій у разі порушення роботи
систем життєзабезпечення
При аваріях на системах життєзабезпечення повідомте про аварію диспетчера житлово-експлуатаційної контори або викличте Службу порятунку за телефонами 101,112,15-60.
При перепадах або відключенні напруги в електричній мережі:
— відключіть електропобутові прилади;
— будьте обережні, використовуючи для освітлення квартири господарські свічки та сухий спирт;
— на вулиці не наближайтеся ближче 5-8 метрів до обірваних або провислих дротів; організуйте охорону місця аварії та негайно зателефонуйте за номером 101;
— якщо дріт упав поблизу вас, віддаліться від небезпечної зони дрібними шажками або стрибками (тримаючи ступні ніг разом), щоб уникнути ураження напругою.
При відключенні води у водопровідній системі:
— закрийте усі відкриті до цього крани;
— для вживання води та приготування їжі використовуйте наявну у продажі питну воду, утримайтеся від вживання води з відкритих водойм.
У випадку відключення центрального парового опалення:
— для обігріву приміщення використовуйте електрообігрівальні пристрої тільки заводського виготовлення. Пам’ятайте, що опалення квартири за допомогою газової або електричної плити може привести до трагедії;
— для збереження в приміщенні тепла заклейте щілини у вікнах та балконних дверях, закрийте їх ковдрами;
— розмістіть всіх членів родини в одній кімнаті, тимчасово закривши інші та одягніться тепліше.
При аварії на газопроводі систем газопостачання та газифікації:
— відчувши у приміщенні запах газу, негайно перекрийте газовий кран;
— не куріть, не запалюйте сірники, не вмикайте світло та електроприлади (найкраще знеструмити всю квартиру, відключивши електроживлення), щоб не викликати вибух;
— провітріть все приміщення, а не тільки загазовану кімнату;
— залишіть приміщення і не заходьте в нього до зникнення запаху газу;
— якщо запах не зникає, терміново викличте аварійну газову службу за телефоном 104.