Інструкція дій населення

ІНСТРУКЦІЯ

про порядок дій населення у разі  повітряної тривоги

Перебуваючи вдома:

 1. Ввімкнути телевізор чи радіоприймач aбo уточнити інформацію за допомогою доступних Інтернет-ресурсів i ознайомитися з інформацією про характер тривоги.
 2. За можливості попередити сусідів i одиноких людей, що мешкають поруч.
 3. Швидко одягнутися та одягнути дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номери телефонів батьків.
 4. Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити газ, загасити печі, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник тощо).
 5. Взяти «тривожну валізу» (індивідуальні засоби захисту, запас продуктів i води, особисті документи, кишеньковий ліхтар) та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди чи укриття.
 6. У разі відсутності в радіусі 500 м від вашого будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.
 7. Якщо ви не почули сигнал та у вас немає можливості швидко перейти у сховище, перейдіть до більш безпечного місця в квартирі: подалі від вікон, у коридор – за несучі стіни, або у ванну кімнату (але закрийте рушником дзеркало).

  ІНСТРУКЦІЯ

  для населення щодо порядку дій у разі порушення роботи

  систем життєзабезпечення

  При аваріях на системах життєзабезпечення повідомте про аварію диспетчера житлово-експлуатаційної контори або викличте Службу порятунку за телефонами 101,112,15-60.

  При перепадах або відключенні напруги в електричній мережі:

  — відключіть електропобутові прилади;

  — будьте обережні, використовуючи для освітлення квартири господарські свічки та сухий спирт;

  — на вулиці не наближайтеся ближче 5-8 метрів до обірваних або провислих дротів; організуйте охорону місця аварії та негайно зателефонуйте за номером 101;

  — якщо дріт упав поблизу вас, віддаліться від небезпечної зони дрібними шажками або стрибками (тримаючи ступні ніг разом), щоб уникнути ураження напругою.

  При відключенні води у водопровідній системі:

  — закрийте усі відкриті до цього крани;

  — для вживання води та приготування їжі використовуйте наявну у продажі питну воду, утримайтеся від вживання води з відкритих водойм.

  У випадку відключення центрального парового опалення:

  — для обігріву приміщення використовуйте електрообігрівальні пристрої тільки заводського виготовлення. Пам’ятайте, що опалення квартири за допомогою газової або електричної плити може привести до трагедії;

  — для збереження в приміщенні тепла заклейте щілини у вікнах та балконних дверях, закрийте їх ковдрами;

  — розмістіть всіх членів родини в одній кімнаті, тимчасово закривши інші та одягніться тепліше.

  При аварії на газопроводі систем газопостачання та газифікації:

  — відчувши у приміщенні запах газу, негайно перекрийте газовий кран;

  — не куріть, не запалюйте сірники, не вмикайте світло та електроприлади (найкраще знеструмити всю квартиру, відключивши електроживлення), щоб не викликати вибух;

  — провітріть все приміщення, а не тільки загазовану кімнату;

  — залишіть приміщення і не заходьте в нього до зникнення запаху газу;

  — якщо запах не зникає, терміново викличте аварійну газову службу за телефоном 104.